Dr. Kürşat Gül (Çevrimiçi)
Dr. Kürşat Gül (Çevrimiçi) Doktorunuza whatsapp üzerinden sorun veya ücretsiz randevu alın!
Dr. Kürşat Gül Ozonterapist, Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Alzheimer Hastalığında Ozon Tedavisi

Günümüzde pek çok kişiyi erken dönemde etkisi altına almaya başlayan Alzheimer hastalığı, genel olarak tedavisi olmayan bir hastalık olarak adlandırılmaktadır. Bu görüş doğru değildir çünkü farklı yöntemler kullanılarak Alzheimer hastalığının olumsuz etkilerinden uzak kalmak ve hastalığın ilerlemesini önerken iyileştirilmesini sağlamak da mümkün olabilmektedir.

Ozon Tedavisi Nedir?

Kas ve eklem ağrılarında, kanser ve göz hastalıklarında, enfeksiyon hastalıklarında ve daha pek çok alanda ozon tedavisinin tercih edilmesi mümkündür. Bu tedavi sayesinde vücut içinde dolaşım sağlayan oksijen miktarında dengeli ve sağlıklı bir artış görülür, beyne yeterli miktarda oksijen gitmesi sağlanabilir. Bu sayede beynin normal fonksiyonlarını yerine getirmesi de mümkün olabilecektir. Yeterli şekilde oksijen alamayan beyin, bilinç ve işlevde bozukluklar gösterebilecektir. Bu nedenle de ozon tedavisinin pek çok farklı alanda bir tedavi yöntemi olarak yaygın şekilde tercih edilmesi mümkündür.

Alzheimer Hastalığında Ozon Tedavisi Uygulanabilir Mi?

Alzheimer hastalığı için genel anlamda tedavinin olmadığı söylenmektedir. Bu düşünce, ozon tedavisi sayesinde yıkılabilir. Sağlanan ozon tedavisi sayesinde beynin yeteri kadar oksijen ile beslenmesi mümkün hale gelir ve bilinç fonksiyonlarından sosyal becerilere kadar her alanda beynin normal fonksiyonlarını devam ettirmesi söz konusu olabilir.

Ozon tedavisi özellikle de son dönemlerde Alzheimer hastalarına uygulanmaya başlanan bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde Alzheimer hastalarında derin bir detoksifikasyon sağlanabilmekte, bağışıklık sistemi güçlendirilmekte, tüm vücutta olduğu gibi beyin kan akımı da iyileştirilmekte, enerji seviyeleri artırılmakta, vücuttaki asiditenin nötralize edilmesi ile endişe, huzursuzluk, stres ortadan kaldırılmakta ve beyindeki sis perdesi aralanmaktadır.  Kişinin Alzheimer hastalığının olumsuz etkilerinden uzak kalması ve aynı zamanda bu hastalığın ilerlemesinin de kısa süre içerisinde durdurulması mümkün olabilmektedir. Uygulanan ozon tedavisi sayesinde ayrıca kısa dönem içerisinde Alzheimer hastalığının tedavisine de katkı sunacağı için bu tedavi yönteminin tercih edilmesi önerilebilir.

Ozon Tedavisi İle Alzheimer Hastalığı İyileşebilir Mi?

Demans hastalarında sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olmaya başlayan ozon tedavisi, Alzheimer hastaları için de nitelikli bir tedavi sağlamaya yardımcı olabilmektedir. Alzheimer hastalarının beyin fonksiyonlarının sağlıklı şekilde gerçekleşebilmesi adına oksijen seviyesinin düzenlenmesini esas alan bu yöntem sayesinde beyin, yeteri kadar oksijen ile beslenir ve fonksiyonlarını da sağlıklı şekilde yerine getirebilir.

Doktor kontrolünde gerçekleştirilebilecek olan ozon tedavisi, son dönemlerde yaygınlık kazanmaya başlayan bir tedavi olduğundan dolayı genellikle Alzheimer hastaları için günümüzde en sık önerilen tedavi yöntemlerinden biri olabilmiştir. Alzheimer hastalığının ilerlemesinin durması ve bu hastalığın tedavisinin sağlanabilmesi adına ozon tedavisinin tercih edilmesi, oksijen seviyelerinin düzenlenmesini sağlar ve beyne yeteri miktarda oksijen gideceği için beyin fonksiyonlarının da normale dönmesi sağlanabilecektir.

Yorum Yap