Dr. Kürşat Gül (Çevrimiçi)
Dr. Kürşat Gül (Çevrimiçi) Doktorunuza whatsapp üzerinden sorun veya ücretsiz randevu alın!
Dr. Kürşat Gül Ozonterapist, Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Ozon Tedavisi İle Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi

Bağışıklık sisteminin regülasyonunu sağlayan ozon tedavisi, bel fıtığı tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Birkaç uygulama sonrasında bel fıtığının tüm etkilerinden kurtulmak mümkün olabilecektir.

Ozon Tedavisi Nedir?

Son yıllarda pek çok alanda kullanılır hale gelen ozon tedavisi, oksijen terapisi olarak da adlandırılmaktadır. Bel fıtığının tedavisinde de sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Kas içine ya da direk disk içine enjeksiyon yapılabilir. Uygulama sonrasında ise kişinin günlük hayatına devam etmesi mümkündür ve günübirlik bir tedavi olduğundan hastanede kalmaya gerek dahi yoktur.   Birkaç saat dinlendikten sonra kişi günlük hayatına devam edebilecektir.

Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Gerçekleştirilebilir mi?

Pek çok farklı yöntem kullanılarak ameliyatsız bel fıtığı tedavisinin gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Bu nedenle de bel fıtığı rahatsızlığından muzdarip olan kişilerin ve doktorların tedavi için ilk başvurduğu yöntem genellikle ameliyat değildir.

Radyofrekans, ozon tedavisi, proloterapi gibi pek çok farklı yöntem sayesinde bel fıtığının ameliyatsız tedavi edilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu işlemler sırasında genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz, sadece hafif bir uyku hali oluşturan sedoanaljezi yapılır.

Ozon Tedavisi İle Ameliyatsız Bel Fıtığı Tedavisi Mümkün Mü?

Ameliyatsız şekilde tedavinin gerçekleştirilmesi hem doktorların hem de hastaların tercih ettiği bir yoldur. Özellikle erken dönemde, orta-ileri düzey fıtıklara, hatta halk arasındaki tabirle patlamış fıtıklara da başarı ile ozon tedavisi uygulanmaktadır. Yan etkisi yok denecek kadar azdır. 10-20 dakikalık işlem sonrası, hasta aynı gün işine dönebilmekte ve hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Bu yöntemin başarı oranı % 80-85 tir. Tekrar nüksetme ihtimali çok çok düşüktür.

Yorum Yap